Krst Pathetic Hypermarket Band

Vo štvrtok 28. februára 2008 o 19:00 sa v Klube za zrkadlom uskutočnil krst v poradí druhého albumu bratislavskej alternatívnej kapely Pathetic Hypermarket Band s názvom Naoko. Krstnou mamou mu bola v muzikantských vodách veľmi dobre známa dáma Soňa Horňáková, ktorá vyhovela prosbe kapely a odohrala v rámci krstu vlastný koncert. „Hráme pre ľudí a ľudia počúvajú pre nás.“

Kapela Pathetic Hypermarket Band dozrela do fázy, kedy svojou minulou tvorbou pohŕda a svoju budúcu tvorbu obdivuje. K svojej aktuálnej tvorbe sa stavia veľmi realisticky a možno práve preto sa rozhodla striasť posledné zvyšky skepsy a neistoty pripravovaným krstom. Čo sa zostavy týka, na javisku sa v poslednej dobe vyskytuje dlhoročný čestný člen PhB Miloš Ferko, ktorý svoje muzikantské nadanie nekompromisne skrýva a prejavuje sa výlučne ako konferencier. Stránka kapely www.phb.sk vás poinformuje o ostatnom.

Soňa Horňáková
Slovenská folkrocková speváčka, gitaristka, skladateľka a textárka. Začiatok jej hudobnej kariéry sa spája so študentskými skupinami Mladosť a Letorosty. V 80tych rokoch pôsobila s bratislavskou folkrockovou skupinou Strom a neskôr s formáciami Nika a S.H.Band. Dve desaťročia prezentuje výlučne vlastnú tvorbu. Nahrala vyše sto pôvodných pesničiek a vydala 6 albumov: Soňa Horňáková ´93;Súmrak snov´96;Dívam sa z okna, r.2000;Buvipesničky,r.2000; 2CD „Piesne z nevydaných albumov“r.2003;Pozdrav Z Teonatu,r.2005( „Aurel“- najlepší folkový album roka). Ostatný album nahrávala v spolupráci so skupinou Slide&Udu, s ktorou, okrem sólových vystúpení, občasne koncertuje. V súčasnosti pripravuje svoj siedmy album. Soňa Horňáková patrí medzi najvýraznejšie osobnosti slovenského folku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *