Vydali sme nový zborník Generácia X Y Z ?

Po šiestich rokoch od vydania zborníka Re: Generácia 2016 Literárny klub Generácia z Bratislavy vydáva novú antológiu prác svojich členov. Zborník nesie názov Generácia X Y Z ?, čo odkazuje najmä na rôznorodé generačné zastúpenie v klube – od založenia v 90. rokoch po súčasnosť združenie vždy tvorili literátky a literáti rozličného veku.

Samotným otáznikom v názve členky a členovia klubu nastolujú rečnícku otázku, či v čase, keď sa veľká časť medziľudskej interakcie deje na internete, má ešte fyzické zoskupenie autoriek a autorov zmysel. Odpoveď podľa nich napokon prinesie čas, a to, či sa práve nasledujúce generácie pripoja do klubu. Mladé autorky a mladých autorov zároveň pozývajú, aby sa ujali možnosti rozvíjať literárne združenie s takmer 30-ročnou pôsobnosťou.

Aktuálny zborník ponúka prehľad tvorby ôsmich súčasných členiek a členov literárneho zoskupenia, ktorí doň prispeli poéziou, prózou ale i prekladom diela zahraničnej autorky. Čitateľky a čitatelia v ňom nájdu príspevky od Márie Mikitovej Janoškovej, Maye Haršániovej, Jany Krčmárovej, Richarda Miškeho, Jakuba Lazarčíka, Dany Petrigáčovej, Lenky Sabovej a Júlie Reinoldovej.

Zborník Generácia X Y Z ? si môžete objednať TU.